aly0849
contestada

~hi~ write each rate as a unite rate ,

no.1. 3 inches of rain in six hours

no.2. $46 for 5 toys

no.3. 70 miles in 2 hours

no.4. 64 ounces in 8 cups

~bie~

Q&A Education