shilan5 shilan5 04-10-2018 Mathematics contestada A package of ground beef costs $6.98. The price per pound is $3.86. How many pounds of ground beef are in the package? Round to the nearest hundredth. A. 1.81 B. .27 C. 1.80 D. 1.72