monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
which equation represents a line that is parallel to the line whose equation is 2x+3y=12?1. 6y-4x=22.6y+4x=23. 4x-6y=24. 6x+4y=-2
How does weathering affect Plateaus?
In the peaceful period of the Middle Kingdom, what area of culture thrived?
what's 2/8 divided by 5/16 simplified in fraction form?
which equation represents a line that is parallel to the line whose equation is 2x+3y=12?1. 6y-4x=22.6y+4x=23. 4x-6y=24. 6x+4y=-2
What is 2 3/8 as a percent?
Find the GCF of each expression. Then factor the expression. 25b^2 - 20b
In the peaceful period of the Middle Kingdom, what area of culture thrived?
How does weathering affect Plateaus?
how did world war 1 affect the racial and ethnic makeup of american cities