Cupcakelove2399 Cupcakelove2399 05-04-2024 Business contestada Wu Company incurred $48,600 of fixed cost and $59,400 of variable cost when 2,200 units of product were made and sold. If the company's volume increases to 2700 units, the total cost per unit will be:O $22.00O $18.00O $45.00O $4000.