elizabethgaray5500 elizabethgaray5500 03-04-2024 Business contestada You purchase a 26-lb turkey at $.54/lb. The raw purchase price is $14.04. After deboning and cooking, the edible portion is 14.3 lbs. What is the edible portion cost per pound?