Ronald stayed at the Lakeside Lagoon campgrounds last weekend. He paid a rental fee to use a kayak for 3 days. He also paid $16 for a guided waterfall tour. Ronald paid $70 in all.
Which equation can you use to find the rental cost, d, of each day Ronald used the kayak?