siberianhusky1067 siberianhusky1067 03-03-2024 Business contestada Randall wants to mix 34 lb of nuts worth $1 per lb with some nuts worth $6 per lb to make a mixture worth $5 per lb. how many pounds of $6 nuts must he use?