Sandra is buying cupcakes and cake slices for her party. At the bakery she goes to, each cupcake costs $2.50 and each cake slice costs $3.25. Sandra buys a total of 22 items and spends $62.50. Write and solve a system of equations to determine how many cupcakes and how many cake slices Sandra bought. Be sure to define your variables.