Suzy makes and sells two types of cakes. The prices for which she sells her cakes are shown in the table. $3.60 $1.00 Muffin $4.50 $0.80 Cupcake Pack of 6 Pack of 4 Single Jen buys 10 cupcakes and 10 muffins. (a) What is the least possible amount that Jen could pay?

Q&A Education