makennalek1234567891 makennalek1234567891 01-03-2024 Mathematics contestada Mindy has 10.75 to buy school supplies.she spends 3.96 at one store for a package of glue sticks but she still needs to buy 3 pens and a note book. At the next store she finds pens for 1.39 each.