YALL I HAVE NO IDEA HOW TO DO THIS PLEASE HELP !!
20. USE A MODEL A roadside fruit and vegetable stand determines rates for selling produce, with every fraction of a pound rounded up to the next pound. The table shows the cost of tomatoes by weight in pounds.

Table:
pounds | dollars
1 3.50
2 7.00
3 10.50
4 14.00
5 17.50

a. Write a piecewise-linear function representing the cost of purchasing 0 to 5 pounds of tomatoes, where C is the cost in dollars and p is the number of pounds.

b. Graph the function.

c. State the domain and range.

d. What would be the cost of purchasing 4.3 pounds of tomatoes at the roadside stand?​

YALL I HAVE NO IDEA HOW TO DO THIS PLEASE HELP 20 USE A MODEL A roadside fruit and vegetable stand determines rates for selling produce with every fraction of a class=
Q&A Education