Caleb wants to earn a bit of extra money during the weekends. He decides to
package. biltong. The cost price is R20 per packet. He makes 50 packets. He
decides to sell the biltong at a mark-up of 12% per packet.

2) Caleb sells all 50 packets of biltong. Calculate his total profit.

Q&A Education