In the above graph the ordered pair (3, 23.97) identifies what information about the cost of pizza? Choose (3) Responses A Three pizzas will cost $35.99.Three pizzas will cost $35.99. B About 24 pizzas will cost $3.About 24 pizzas will cost $3. C For every 3 pizzas will cost $23.97.For every 3 pizzas will cost $23.97. D For every 6 pizzas will cost $47.94.For every 6 pizzas will cost $47.94. E If one pizza cost $7.99 then three pizzas will cost $23.97 proportionately.If one pizza cost $7.99 then three pizzas will cost $23.97 proportionately. F For every 7 pizzas it will cost $1.00 therefore for every 21 pizzas it will cost $3.00 proportionately.For every 7 pizzas it will cost $1.00 therefore for every 21 pizzas it will cost $3.00 proportionately. G Per the graph if three pizzas cost $35.99 then eight pizzas will cost $89.98 proportionately.