blackeyes1914 blackeyes1914 05-01-2024 Mathematics contestada The local market carries bananas for .78 per pound. Kim and her mother wants to purchase 510.00 worth of bananas. The market also carrieswatermelons for 55.99. How many pounds of bananas can they purchase from the market?Blank 1: