jet ski for 3 hours and paid $240.
a. Write an equation to represent the price.
Josh rented a jet ski. To rent a jet ski, you pay a fee and are charged $20 per hour.
josh rented a jet ski for 3 hours and paid $240.
a. Write an equation to represent the price.
b. how much was the fee?