ajb0782 ajb0782 03-01-2024 Mathematics contestada The math club sells iced tea for $3 a glass and cupcakes for 2.50 each. Mr. Paden bought a glass of tea and some cupcakes he spent $10.50 how many cupcakes did he purchase? Write and solve an equation to find the number of cupcakes.