adreamaquinones5185 adreamaquinones5185 03-01-2024 Mathematics contestada The cost of a 20-ounce box of cereal is 4.29. A 12-ounce box of the same brand cereal costs 3.59. Which box of cereal is the better buy? 1) 20-ounce box for 4.29 2) 12-ounce box for 3.59