Price-club sells a 12-ounce package of spaghetti noodles for $3.44 and Shop Mart sells a 2-pound box of spaghetti noodles for $8.35.

The unit price per ounce at Price-Club is $
, and the unit price per ounce at Shop Mart is $

Q&A Education