Calculate the unit price to the nearest tenth of a cent, and determine the better or best buy based on price alone.

Kenny Chapen's favorite microwave burritos sell in a 3-pack for $1.25, an 8 pack for$2.60, and a 28 pack for $7.79.

Q&A Education