kinggonzales1537 kinggonzales1537 02-01-2024 Mathematics contestada Calculate the unit price to the nearest tenth of a cent, and determine the better or best buy based on price alone. Kenny Chapen's favorite microwave burritos sell in a 3-pack for $1.25, an 8 pack for$2.60, and a 28 pack for $7.79.