parkor1363 parkor1363 02-01-2024 Mathematics contestada How much grapes cost 1.99 per pound han has a budget of $25 to buy grapes. Write inequalities to represent the number of pounds of grapes that Han could buy in each situation: a) 1.99x ≥ 25 b) x ≤ 25/1.99 c) x > 25/1.99 d) x ≥ 25/1.99