Use the information below and your answer from the question above to answer this question. Item: Bell pepper Purchase Unit: 5 lb case Recipe Unit: cups chopped Known conversion: 1 cup chopped pepper is approximately 5 oz by weight Question 2/2: If a 5lb case of peppers cost $12.75, how much does 1 cup chopped bell pepper cost? [y] Enter numbers only into the answer (no symbols or units). Your answer to question 2 should have 4 decimals.

Q&A Education