If the total cost to manufacture a product is $4,800.00 for 0 units, $4,800.00 for 9 units, $4,800.00 for 34 units and $4,800.00 for 87 units, what is the 1) variable cost per unit, 2) total fixed manufacturing costs and 3) how much should it cost to manufacture 125 units?

Q&A Education