Lewes Company produced 8,700 units of inventory and sold 6,700. The company incurted the following production costs Variable manufacturing cost $1200 per unit Fixed manufacturing overhead cost: $95,000 Assuming the company sells its product at a price of $32 per unit, and incurred $24,000 in selling n: inistrative cost, what is the amount of net income under variable costing?