Three bushels of wheat are sold at a mill for $10 each. The mill then sells 6 sacks of flour to the baker for $15 each. The baker bakes 50 loaves of bread and sells them from his shop for $4 each. How much did the GDP increase by? $200 $30 $240 $120 $90