doctorlovemoham3693 doctorlovemoham3693 02-06-2023 Business contestada An average annual consumption of a material is 18,250 units at a price of $36.50 per unit. The storage cost is 20% of an average inventory and the cost of placing an order is $50. How much quantity is to be purchased at a times?