Paula's Fab Tee Company, which prints T-shirts, has three processing departments (printing, labeling, and packaging). The total cost per equivalent unit was $17.80 for the printing department, $0.80 for the labeling department, and $0.40 for the packaging department. The total cost of the 1.450 units that were transferred out of the Work in Process Inventory (Packaging) account to the Finished Goods Inventory account was: Multiple Choice $25.810 $26.390 O $24,070 $27550

Q&A Education