In the Land of Milk and Honey, they produce two goods: Milk and Honey. In 2014, milk cost $2 a gallon and they produced 10 gallons. Honey cost $1 a pint and they produced 20 pints. In 2015 , milk cost $2 a gallon and they produced 12 gallons. Honey cost $1 a pint and they produced 24 pints. In 2016 , milk cost $2.50 a gallon and they produced 12 gallons. Honey cost $1.25 a pint and they produced 24 pints. The base year is 2015. Calculate nominal GDP in 2015.

Q&A Education