jaydenbrown54 jaydenbrown54 01-06-2023 Mathematics contestada A corner store sells two kinds of baked goods: cakes and pies. A cake costs $15 and a pie costs $6. In one day, the store sold 12 baked goods for a total of $108. How many cakes did they sell?