Ruth bought 12.762 gallons of gas for $2.759 a gallon, including tax.
About how many whole gallons of gas did Ruth buy? How much did she pay per gallon, rounded to the nearest penny?

Y’all pls help ASAP!! These 5th grade math problems are becoming a real struggle for my 8th grade self. Helping my lil brother

Q&A Education