SOMEONE HELP PLEASE
(25 points)
Isabella went to taco stand. She got 2 tacos and 4 drinks for $11.60. Lucas went to the same stand and got 3 tacos and 1 drink for $8.40.
1. Write an equation on how you can found out how much 1 taco and 1 drink is.
2. Solve