coletonleviharris200 coletonleviharris200 03-01-2023 Mathematics contestada John makes and sells doll houses. If he has a cost of $2,000 per year plus a cost of $27 per doll house, how many doll houses must he sell in order to make a profit if each doll house sells for $60?