coletonleviharris200 coletonleviharris200 03-01-2023 Mathematics contestada Sue makes and sells cupcakes. If she has a cost of $1,500 per year plus a cost of $1 per cupcake, how many cupcakes must she sell in order to make a profit if each cupcake sells for $3?