Dylan purchases popcorn and peanuts every time he goes to the movies. popcorn provides dylan with 40 utils, whereas peanuts provide him 24 utils. if the price of popcorn is $5, what would be the price of peanuts if dylan is optimizing his consumption of these two goods

Q&A Education