Susan got a prepaid debit card with $15 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of the ribbon was 22 cents per yard. If after that purchase there was $7. 30 left on the card, how many yards of ribbon did Susan buy?

Q&A Education