thedadoffire thedadoffire 01-01-2023 Mathematics contestada 5. Marissa can buy 3 oranges for $1.35, 4 oranges for $1.80, or 5 oranges for $2.25. Marissa can by 10 oranges for a price that fits this pattern or a bag of 10 oranges for $4.25. Which way costs less for 10 oranges? Explain.