prrazz7 prrazz7 01-01-2023 Mathematics contestada One day in Costbuilder I bought 4 cans of Popsicle and 7 Gandy bars for £8.16. On another day I paid £4.77 for 3 cans of Popsicle and 3 Gandy bars. Given that the price of the items had not changed, what did a Gandy bar cost?