natalie732 natalie732 05-12-2022 Mathematics contestada Name Natalie Schafer 6) I bought 6 pieces of candy. I paid $0.40 per Tootsie Roll and $0.15 per Dubble Bubble for a total of $1.90. How many Tootsie Rolls and Dubble Bubbles did I buy ?