yabov2 yabov2 01-12-2022 Mathematics contestada Jack bought 3 pencils and 4 notebooks and paid a total of $10.93. Sara bought 5 pencils and * 2 notebooks and paid a total of $7.53. What is the cost of a notebook? $2.19 $2.24 $2.29 $2.35