jdicarlo1 jdicarlo1 01-12-2022 Mathematics contestada What is the unit rate for 20 pounds for $4.00? Which answer is correct? (1): 5 pounds/$1.00 (2): 4 pounds/$1.00 (3): 1 pound/$4.00 (4): 1 pound/$5.00