NekaTis18 NekaTis18 03-11-2022 Mathematics contestada If Vegetable Oil costs $3.47 for 48 ounces, what is the cost of 1 tablespoon of vegetable oil? A) 7 cents, B) 70 cents C) 4 cents D) $1.40 E) 25 cents