jaidencruz1510 jaidencruz1510 01-11-2022 Mathematics contestada Error Analysis A contractor purchases 4 dozen pairs of padded work gloves for $59.52. He incorrectly calculates the unit price as $14.88 per pair for the expense report. What is the correct unit price? What is the error?