topchickkh43 topchickkh43 05-10-2022 Mathematics contestada A cereal bar factory produces 2 × 105 packets of cereal bars per hour. Each packet of cereal bars costs 43p to produce. How much does it cost the factory per hour to produce packets of cereal bars? Give your answer in pence (p) in standard form.