tiera0319 tiera0319 04-10-2022 Mathematics contestada John wants to purchase some music downloads for his iPhone. The number of downloads varies inversely as the cost of each download. If he can download 5 songs at a cost of $3.99 each, how many songs can he download if each costs $2.90?