bluexorsit4075 bluexorsit4075 03-10-2022 Mathematics contestada Ou are shopping for your favorite candy, horseradish-flavored gummy slugs, at a supermarket. a 12-ounce bag costs $5.16 while a 9-ounce bag costs $4.14. which bag is the better buy? pick the correct bag and cost per oz.